Dlaczego warto przemyśleć decyzję przed zakupem.

Wybieranie mebli do nowego domu lub nawet wymiana mebli na nowe po remoncie wiąże się z bardzo ważnymi decyzjami. Meble, które zamówimy zostaną z nami na kilka lub nawet kilkanaście lat. Dlatego warto dobrze przemyśleć swoje decyzje i podjąć je w oparciu o fachową wiedzę. W tym wpisie postaramy się nakreślić informacje jakimi warto kierować się przy wyborze szafy. Jako, że jest to jeden z głównych mebli w domu, dobrze jest zaplanować wszystko przed jej zakupem.

Szafy – jak wybrać, aby nie żałować. Poleca Tukan Lublin.

Głównym meblem do przechowywania ubrań w domu są zazwyczaj szafy. Mają największą pojemność, możliwość powieszenia ubrań, dzięki czemu się nie mną oraz dodatkowo mogą być bardzo ładne. Jest kilka istotnych rzeczy, o których należy pamiętać zamawiając szafy.

Po pierwsze należy przemyśleć jak chcemy, żeby otwierały się drzwi. Do wyboru mamy opcje drzwi jednoskrzydłowe lub drzwi dwu skrzydłowe oraz możliwość zamówienia szafy z drzwiami przesuwnymi. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę w szczególności na tę trzecią opcję ze względu na jej praktyczne zastosowanie w pomieszczeniach takich jak sypialnia, pokój dla dziecka lub garderoba. Głównie dlatego, że w tych pomieszczeniach zależy nam zazwyczaj na jak najoszczędniejszym gospodarowaniu przestrzenią. W sypialni dużo miejsca zajmuje łóżko, w pokoju dziecka biuro oraz zabawki, natomiast garderoby same z siebie nie są zbyt przestronne. Dlatego idealne będą w nich szafy z drzwiami przesuwnymi.

Planując wygląd szafy pamiętajmy o tym jaki układ w jej wnętrzu będzie nam najbardziej potrzebny. Istotnymi elementami, na które trzeba zwrócić uwagę są ilość półek, oświetlenie wnętrza, ilość oraz wysokość drążków. Nie mniej ważna jest głębokość jej wykonania, która powinna mieć około 50-60cm.

Wybór nie jest prosty, dlatego warto wybrać się do specjalisty, który podpowie najbardziej optymalne rozwiązanie. Wybór jest bardzo duży, wszystko zależy od potrzeb, dlatego Tukan Lublin z chęcią podpowie na co najlepiej się zdecydować.

szafy lublin

Nasze ostatnie wpisy

O czym pamiętać wybierając meble do łazienki

O czym pamiętać wybierając meble do łazienki Łazienka jest nie tylko miejscem codziennej higieny, ale również oazą relaksu i odprężenia. Aby uczynić ją funkcjonalną, estetyczną i wygodną, ważne jest odpowiednie wybór mebli. Często jednak może to być wyzwanie, ponieważ...

Szafy na ubrania, dokumenty, narzędzia – o czym pamiętać?

Szafy są niezwykle ważnym elementem każdego domu lub mieszkania. Służą do przechowywania różnych rzeczy - od ubrań po narzędzia, dokumenty i wiele innych. Istnieje wiele rodzajów szaf, które można wybrać, w zależności od potrzeb i preferencji. Szafy na ubrania,...

Meble na zamówienie czy ze sklepu?

Stając przed wyborem mebli możemy być zaskoczeni jak wiele poszczególnych elementów trzeba rozważyć, aby ostatecznie ustalić jakie meble chcemy. Musimy wiedzieć z jakiego materiału mają być wykonane, znać rodzaj wykończenia, wymiary, systemy jakie mają być w nich...

KONTAKT

Pracownia Stolarska TUKAN

Ulica: Bursaki 6
20-150 Lublin

e-mail: 

 kontakt@mebletukan.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek -Piątek 08.00 -16.00
Sobota: 08.00-14.00

Telefon: 

607 45 20 65
667 87 56 28

Tel./fax: 081 441 25 12