Jak lepiej organizować przestrzeń szafy?

Być może zadawaliście sobie kiedyś pytanie jak zmieścić wszystko w szafie tak, żeby zachować ład i porządek oraz jednocześnie mieć łatwy dostęp do wszystkich najczęściej potrzebnych rzeczy. Często borykamy się z tego typu kłopotami, a szafy bywają meblem, w którym można na szybko coś wepchnąć. Miejsce w szafie i na półkach jest ograniczone, dlatego trzeba dobrze zaplanować co jak poukładać, aby zachować harmonię. Wszystko to można pogodzić jeśli zastosujemy odpowiednią organizację przestrzeni szafy.

Szafy to meble, które najczęściej służą nam do przechowywania ubrań. W ich wnętrzu możemy zawiesić ubrania na wieszakach, dzięki czemu będą łatwo dostępne oraz nie ulegną pognieceniu. Mamy też wiele półek, które świetnie nadadzą się do ułożenia ubrań. Pomyśleć można, że nie ma czego tu usprawniać. Nic bardziej mylnego, istnieje bowiem wiele ciekawych sposobów, które pozwolą nam lepiej zarządzać przestrzenią szafy.

drewniane szafy z ubraniami na półce

Co polecamy, aby szafy zyskały nowy wymiar?

Po pierwsze, jeśli chodzi szafy wyposażone w drążek do wieszania ubrań,  to ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie wieszaków wielopoziomowych. Ilość ubrań jakie można powiesić jedno obok drugiego na takim drążku jest dosyć ograniczona. Zwłaszcza jeśli są to ubrania z grubszego materiału. Jeśli jednak zastosujemy wieszaki wielopoziomowe, które umożliwiają nam umieszczenie jedno pod drugim kilku ubrań, zyskamy wiele nowej przestrzeni. Należy jednak pamiętać o tym, aby nie przekraczać maksymalnego dopuszczalnego obciążenia drążka.

Po drugie do szafy chowamy ubrania, które mają w sobie dużo powietrza (np. kurtki, swetry) oraz pakujemy je często w siatki i między ubraniami gromadzi się sporo powietrza. W takim przypadku idealnie sprawdzą się worki próżniowe na ubrania. Można takie nabyć w każdym większym sklepie, a do odsysania zbędnego powietrza wystarczy w zupełności domowy odkurzacz. Ubrania w worku, z którego odessano powietrze zajmują dużo mniej miejsca. Łatwiej też je poskładać.

Po trzecie, w celu zachowania ładu i porządku szafy, warto stosować różnego rodzaju organizery.  Dzięki nim na półkach możemy wprowadzić dodatkowe podziały i segregować np. skarpetki, bieliznę i inne dodatki. Segregowanie ich według typu czy sezonu w jakim są używane ułatwi odnajdywanie ubrań bez problemu.

Stosując kilka prostych rad jesteśmy w stanie lepiej zorganizować przestrzeń naszej szafy, zyskać więcej miejsca, lepszy dostęp do swoich ubrań. Możemy dzięki tym zabiegom zyskać więcej porządku, a rzeczy w szafie będą lepiej posegregowane.

Nasze ostatnie wpisy

Triki ułatwiające organizację szafy

Czy kiedykolwiek otworzyłeś swoją szafę i poczułeś się przytłoczony ilością rzeczy, które trudno poukładać w porządku? Nie martw się, nie jesteś sam! Organizacja szafy może być wyzwaniem, ale z kilkoma prostymi trikami możesz ułatwić codzienny porządek w szafie....

Kuchnia – nowoczesne rozwiązania

W dzisiejszych czasach technologia odgrywa coraz większą rolę we wszystkich aspektach naszego życia, w tym także w kuchni. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, gotowanie staje się łatwiejsze, bardziej wydajne i przyjemniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Przedstawiamy...

Jak zadbać o meble łazienkowe

Meble łazienkowe, podobnie jak inne elementy wyposażenia łazienki, wymagają regularnej pielęgnacji, aby zachować swój pierwotny wygląd i funkcjonalność przez wiele lat. Oto kilka praktycznych porad dotyczących utrzymania i pielęgnacji mebli łazienkowych: Regularne...

Meble łazienkowe – na co decydować przy ich wyborze?

Marzysz o łazience z niebanalnymi meblami? Szukasz kolorowych mebli łazienkowych? Zależy Ci na detalach? Twoja łazienka ma nietypowe wymiary i szukasz mebli na wymiar? Czy możliwa jest ponadczasowa łazienka? Myślisz jak najefektywniej zorganizować przestrzeń w mikro...

KONTAKT

Pracownia Stolarska TUKAN

Ulica: Bursaki 6
20-150 Lublin

e-mail: 

 kontakt@mebletukan.pl

 

Godziny otwarcia:

Poniedziałek -Piątek 08.00 -16.00
Sobota: 08.00-14.00

Telefon: 

607 45 20 65
667 87 56 28

Tel./fax: 081 441 25 12